Mediniai žaislai ir jų priežiūra

Mediniai žaislai ir jų priežiūra

Medinius žaislus tėvai renkasi ne tik todėl, kad jie yra ekologiškesni, ugdantys vaiko vaizduotę.         

Mažyliams jie iš tiesų patinka - primena tikrus daiktus, taigi ir ne taip greitai pabosta.

Pastaruoju metu tėvai vis labiau domisi mediniais žaislais. Medinių žaislų būna visokių - visai paprastų, tokių, kaip barškučiaikramtukai,antytės su ratukais, ar įdomių ir sudėtingų, tokių, kaip mediniai konstruktoriai, lavinamieji mediniai traukinukaikaladėlėsergoterapiniai žaislai. 

 Tinklalapis ,,Natural Parenting Tips" pabrėžia, kad mediniai žaislai neturi plastikiniams būdingų toksinų.  Jei mažylis kartais prarytų medinį žaisliuką, jis keltų mažesnį pavojų nei plastikinis, kuriame esančios toksinės medžiagos gali rimtai paveikti žarnyną.                

Mediniai žaislai mažiau teršia aplinką. Be to, medis greičiau gamtoje suyra, tuo metu plastikas sunyksta tik per šimtus metų.          

Jei ruošiatės turėti ne vieną vaiką, mediniai žaislai yra praktiški. Jie lūžta labai sunkiai ir retai. Tuo metu išsaugoti plastikinius žaislus kelioms kartoms yra iš tiesų sudėtinga užduotis.

Medinius žaislus kaip ir plastikinius, reikia valyti. Kol vaikas linkęs ragauti savo žaislus, jums derėtų pasirūpinti, kad jie būtų tinkamai išvalyti ir dezinfekuoti.

Nusipirkus žaislą patariama jį išplauti verdančiu vandeniu ir taip užtikrinti, kad žūtų visos ant žaislo galimai esančios bakterijos.

Žaislo jokiu būdu negalima virinti, nes medis brinksta, žaislas gali sugesti - jį užtenka tik nuplikyti.

Jei jūsų mažylio žaislas purvinas nesmarkiai, užteks jį nušluostyti arba išplauti su muiliniu vandeniu. Tačiau jei purvas įsisenėjęs arba sunkiau nuplaunamas, jį nuvalyti galima su alkoholiu suvilgytu medvilnės gabaliuku.

Medinių žaislų parduotuvė ,,Wooden toys store" įspėja - niekada nevalykite medinių žaislų su baldų valymo priemonėmis. Jose esama toksinių medžiagų, kurios gali lengvai patekti į jūsų mažylio organizmą.

Medinių žaislų dezinfekcijai rinkitės acto ir vandens mišinį. Žaislus plaukite ir dezinfekuokite pastoviai.

Žinoma, norėdami užtikrinti savo mažylio saugumą, rinkitės tik kokybiškus, ekologiškus medinius žaislus. Tik kokybiški mediniai žaislai bus patikimesni už plastikinius ir ne taip greit lūš.

Tegul vaikystė būna nerūpestinga.           

                                                                            

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink