Kepurytės kūdikiui – saugiai ir nevaržomai vaikystei

Kepurytės kūdikiui – saugiai ir nevaržomai vaikystei

Kepurytė, ypač pirmaisiais vaiko gyvenimo mėnesiais, yra viena svarbiausių aprangos detalių. Tik mažyliui taip atrodo ne visuomet – kepurytę jis galbūt dėvi nenoriai, muistosi. Kaip išmokyti vaiką dėvėti kepurę nesuvaržant jo laisvės ir neverčiant jaustis nepatogiai?

Mažylis, iki išvysdamas šį pasaulį, pripranta prie itin jaukios ir saugios aplinkos – mamos gimdos. Vaikui gimus, svarbu užtikrinti, kad jis jaustųsi taip pat gerai ir saugiai. Todėl naujagimiams beveik visada uždedamos vaikiškos kepurės.

Kai kurie pediatrai, pavyzdžiui, JAV Pediatrijos akademijos atstovas Howardas Reinsteinas, tikina, kad kūdikiui kepurę devėti būtina tik tuo atveju, jei oro temperatūra yra vėsi.

Visgi pabrėžiama, kad kūdikis, dar nesulaukęs 6 mėnesių, beveik negali reguliuoti savo kūno temperatūros, todėl geriausia, kad patalpose jis dėvėtų kepurytę. Ypač jei tai yra ruduo arba žiema. Esant neaukštai oro temperatūrai, jūsų mažylis gali greitai sušalti, nes daugiau nei pusė kūno šilumos yra netenkama būtent per galvos odą.

Vaikui sulaukus pusės metų, kepurytės vis dažniau galima atsisakyti.

„Sveiki, išnešioti vaikai namuose kepurės dėvėti neprivalo“, - sako H.Reinsteinas.

Kepurė jūsų mažylį apsaugo ne tik nuo šalčio, bet ir nuo saulės. Kol vaikas dar visai mažas, plaukų jis turi itin nedaug ir tiesioginiai saulės spinduliai gali lemti galvos odos nudegimą.

Naujienų ir patarimų tėvams portalas „Kids Health“ rašo, kad dažnai naujagimio ausys gali būti neįprastos formos – pasitaiko atvejų, kai vaiko ausys būna atlėpusios ar kitaip deformuotos. Vaikiška kepurytė pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais padeda formuotis taisyklinkai vaiko ausies formai.

Kaip pripratinti mažylį prie kepurytės?

Jeigu mažylis kepurę dėvi itin nenoriai, muistosi, irzia, greičiausiai tiesiog išrinkote netinkamą kepurės dydį.

Visai mažas, ką tik gimęs vaikas negali pasakyti, kaip jis jaučiasi ir ko nori. Tačiau mažyliui paaugus, būtinai leiskite jam pačiam rinktis kepurę – gal jam patiks ryškiaspalvis paprastas galvos dangalas, galbūt pasirinks kepurę su lapės ausytėmis ar pan.

Svarbu, kad vaikui kepurė patiktų, tada jis ją noriau dėvės ir nesimuistys. Norėdami pripratinti vaiką prie nuolatinio kepurės dėvėjimo, kartais apmaukite ją ir namuose, ne tik lauke. Kasdien po pusvalandį ar valandą praleidęs su kepuryte, mažylis pripras prie jausmo ir kepurė jam taps natūraliu dalyku. Vaiko ožiukus dėl kepurės galėsite pamiršti visam laikui.

 

 

 

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink