Kaip taisyklingai aprengti naujagimį?

Kaip taisyklingai aprengti naujagimį?

Turbūt kiekviena mama yra pastebėjusi, kad mūsų mažieji labai nemėgsta rengtis. Ir visai nesvarbu ar jūsų mažyliui 1 mėnuo ar 10 metų. Dažnu atveju bandymas aprengti ar pakeisti sauskelnes naujagimui baigaisi verksmu. Kambaryje ar patalpoje, kurioje rengiate savo naujagimį turi būti šilta. Kūdikėlį reikėtų rengti ramiai, lėtai ir švelniai, svarbiausia neskubėti. Kūdikiui nuo pat pirmųjų jo gyvenimo dienų labai svarbi jūsų ramybė, šypsena, prisilietimai ir rūpestis. Kalbėkite su savo naujagimiu ramiu, švelniu tonu kol jį rengiate ar keičiate sauskelnes, net jei ir atrodo, kad jis jūsų nesupranta. 

Nuo ko reikėtų pradėti? Nuo kojinyčių, nes naujagimio kojytės ir rankytės sušąla pirmiausia. Tada kūdikis tampa neramus arba per daug ramus, gali sutrikti kraujotaka. Naujagimius ir kūdikius reikia rengti šilčiau, nei mes patys pratę rengis. Naujagimiai mėgsta šilumą. Šiuo atveju tinka svogūno principas, kūdikio drabužėlius rengiame sluoksniais, jei taptų per šilta, visada galima nurengti viršutinį drabužėlį.

Labai svarbu, kad drabužėliai kūdikiui būtų tinkamo dydžio. Rūbeliai gali būti didesni, svarbiausia ne išaugti, spaudžiantys ar varžantys judesius. Kai rūbeliai kūdikiui yra tinkamo dydžio, vaikas gali laisvai judėti, kilnoti rankytes ir kojytes. Didesniais drabužėliai lengviau aprengti naujagimį. Neišnešiotus naujagimius arba naujagimius su jautria odele rekomenduojama rengti rūbeliais su išvirkštinėmis siūlėmis, jei tokių neturite, galima tiesiog aprengti naujagimį, rūbeliu, išverstu į blogąją pusę, kad siūlės taptų išorėje ir nedirgintų, nespaustų jautrios neišnešiotuko ar naujagimio odelės.

Rengiant kūdikius smėlinukais be sagų, labai svarbu atsargiai apvilkti per galvą, stengtis neuždengti veiduko, kišant rankytes į rankoves neužgauti mažų naujagimio pirštukų. Kol kūdikėlis dar dar visai mažas reikėtų vengti puokuotų, kailinių drabužėlių, apykaklių bei kepurių, kad pūkai nelystų į akis, nosį ir burną. Svarbu, kad naujagimio apatiniai rūbeliai, kurie liečiasi tiesiogiai prie kūno būtų medvilniai arba iš merino vilnos. Viršutiniai kūdikėlio rūbeliai (šliaužtinukai, maršinėliai. kelnytės, megztiniai) gali būti ir kitos sudėties medžiagos, nebūtinai medvilniai. Svarbu visada stebėti, kaip jaučiasi jūsų naujagimis, ar jam nešalta, ar nekaršta. 

Kūdikio rūbelių higiena yra privalomas kasdienis kiekvienos mamos ritualas. Rūbelius švariais reikėtų keisti po maudynių, guldant miegoti nakčiai, kūdikiui atpylus po maitinimo pieną ir kitą maistelį, jei sauskelnės prakeido ten esantį turinį. Švarus ir sausas naujagimis jausis ramus, augs sveikas.

 

 

 

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink