Kaip prižiūrėti drabužėlius?

Kaip prižiūrėti drabužėlius?

Kūdikio drabužius galite skalbti tomis pačiomis priemonėmis, kaip ir savo rūbus, tik kūdikio drabužiuėlius reikia papildomai išskalauti.

Jei naudosite brangius vaikiškus miltelius, o vėliau pradėsite vaiko drabužius skalbti kartu su savais, tai gali sukelti alerginę reakciją. Po kelių skalbimų jau matysite, ar vaikas alergiškas jūsų vartojamiems milteliams.

Kartu su įprastais drabužiais neskalbti vystyklų. Skalbikliai gali sukelti bėrimą. Todėl, jei naudojate vystyklus, jiems skalbti naudokite itin švelnų skalbiklį, venkite antistatinių produktų, minkštiklių, nes jie gali suerzinti jautrią odelę. ,,Skalbkite vystyklus karštame vandenyje ir nepamirškite du kartus išskalauti", - pataria ,,Kids Health".

Neskalbkite drabužėlių aukštesnėje temperatūroje nei nurodyta. Idealiausia temperatūra, kurioje skalbdami drabužį galite nebijoti pumpurų ir išblukimo, - 30 laipsnių.

Žemesnė temperatūra taip pat padeda sutaupyti energijos. Tačiau pernelyg žema temperatūra nenužudo visų bakterijų. Profesorius Sally Bloomfieldas pataria rinktis 40 laipsnių temperatūrą - tai esąs vienintelis būdas išnaikinti bakterijas.

Profesorius Johnas Oxfordas aiškina, kad fekalinės bakterijos miršta tik skalbiant drabužius 60 laipsnių temperatūroje.

Nedelskite skalbti išpurvintų kūdikio drabužėlių - jei tą padarysite iškart, dėmės išnyks lengviau.

Norėdami atsikratyti pieno ar šlapimo dėmių: skalaudamos įpilkite šiek tiek baltojo acto - drabužiai kvepės švara, be to, nesielektrins.

Kūdikio rūbelius galima džiovinti džiovyklėje. Tačiau norėdami užsitikrinti, kad jie nesusitrauks, pasirinkite žemiausią temperatūrą.

Lyginti kūdikių drabužėlius patartina bent jau pirmuosius kelis mėnesius. Jie tampa minkštesni, be to, lyginimas žudo bakterijas.

Ir žinoma, nepulkite rengti mažylio ką tik iš parduotuvės atsineštais drabužiais - naujus drabužius visada išplaukite prieš dėvėjimą.

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink