Patarimai ir Naujienos

Kategorijos
Patarimai ir naujienos
Saugus kūdikio ropojimas
~Kada mažylis pradeda ropoti? Gydytojai teigia, kad vaikas pradeda ropoti apytikriai apie 6 mėnesį...
Plačiau
Vaikui turi būti šilta, bet ne per karšta. Paprastai reikia vaiką aprengti vienu sluoksniu daug..
Plačiau
Medinius žaislus tėvai renkasi ne tik todėl, kad jie yra ekologiškesni, ugdantys vaiko vaizd..
Plačiau
Saugus kūdikio ropojimas
~Kada mažylis pradeda ropoti? Gydytojai teigia, kad vaikas pradeda ropoti apytikriai apie 6 mėnesį. Tačiau jie taip pat primena, kad visi mažyliai vystosi skirtingai. Kai kuriems kūdikiams neįprasta ropinėti, todėl praleidę šį etapą, jie sėkmingai pereina prie sekančio. T.y iš karto bando stotis ant kojyčių ir žengti pirmuosius žingsnius. Šiuo momentu itin svarbu, kad vaikas jaustųsi saugiai, kojytės tvirtai stovėtų ant žemės, nepaslystų. Egzistuoja specialiai tam sukurtos ropojimo pėdkelnės. Jos užtikrins Jūsų vaikui saugų ropojimą – pėdkelnės gumuotais padukais, čiurnytėmis bei keliukais. N..
Plačiau
(0) komentarai.
Vaikui turi būti šilta, bet ne per karšta. Paprastai reikia vaiką aprengti vienu sluoksniu daugiau, negu rengiatės jūs. Patikrinti, ar vaikui ne per karšta galite paprastai: palieskite jo odą po drabužiais, jei odelė karšta ir sudrėkusi - persistengėte. Jei kūdikio oda pernelyg raudona - jam karšta, jei pablyškusi - šalta. Vilnoniai drabužiai skatina kraujotaką, masažuoja naujagimio odą, ramina. Todėl drąsiai uždėkite savo naujagimiui vilnonines pirštines,kojines ar kepuraitę. Nepirkite ir itin brangių drabužių, nes jūsų mažylis greit juos išaugs ir drabužli..
Plačiau
(0) komentarai.
Medinius žaislus tėvai renkasi ne tik todėl, kad jie yra ekologiškesni, ugdantys vaiko vaizduotę.          Mažyliams jie iš tiesų patinka - primena tikrus daiktus, taigi ir ne taip greitai pabosta. Pastaruoju metu tėvai vis labiau domisi mediniais žaislais. Medinių žaislų būna visokių - visai paprastų, tokių, kaip barškučiai, kramtukai,antytės su ratukais, ar įdomių ir sudėtingų, tokių, kaip mediniai konstruktoriai, lavinamieji mediniai traukinukai, kaladėlės, ergoterapiniai žaislai.   Tinklalapis ,,Natur..
Plačiau
(0) komentarai.
Kaip prižiūrėti drabužėlius?
Kūdikio drabužius galite skalbti tomis pačiomis priemonėmis, kaip ir savo rūbus, tik kūdikio drabužiuėlius reikia papildomai išskalauti. Jei naudosite brangius vaikiškus miltelius, o vėliau pradėsite vaiko drabužius skalbti kartu su savais, tai gali sukelti alerginę reakciją. Po kelių skalbimų jau matysite, ar vaikas alergiškas jūsų vartojamiems milteliams. Kartu su įprastais drabužiais neskalbti vystyklų. Skalbikliai gali sukelti bėrimą. Todėl, jei naudojate vystyklus, jiems skalbti naudokite itin švelnų skalbiklį, venkite antistatinių produktų, minkštiklių..
Plačiau
(0) komentarai.
Kad sužinotumėt tikslų kūdikio ar vaiko dydį, reikia pamatuoti ūgį nuo galvytės iki pėdučių - gausite tikslų vaiko ūgį centimetrais. Kojų ilgis matuojamas nuo klynuko iki pėdučių. Rankytės ilgis matuojamas nuo peties iki riešo kauliuko. Kelnyčių ilgis matuojamas nuo liemens iki pėdučių. Švarkelio, megztinuko, marškinėlių, liemenės ir pan ilgiai matuojami nuo peties žemyn      Dydžių lentelė Vaikiškų rūbų dydžiai   ..
Plačiau
(0) komentarai.
Skalbimo ženklai Įprastas skalbimo ciklas. Skaičius centre nurodo aukščiausią rekomenduojamą temperatūrą.    Švelnaus skalbimo ciklas. Skaičius centre nurodo aukščiausią rekomenduojamą temperatūrą.   Itin švelnaus skalbimo ciklas. Skaičius centre nurodo aukščiausią rekomenduojamą temperatūrą.     Skalbimas rankomis.  Rekomenduojama 30-40°C temperatūra.   Skalbti negalima. Atsargiai elgtis su šlapiu drabužiu.   Skalbimo ženklai. Džiovinim..
Plačiau
(0) komentarai.
Kepurytė, ypač pirmaisiais vaiko gyvenimo mėnesiais, yra viena svarbiausių aprangos detalių. Tik mažyliui taip atrodo ne visuomet – kepurytę jis galbūt dėvi nenoriai, muistosi. Kaip išmokyti vaiką dėvėti kepurę nesuvaržant jo laisvės ir neverčiant jaustis nepatogiai? Mažylis, iki išvysdamas šį pasaulį, pripranta prie itin jaukios ir saugios aplinkos – mamos gimdos. Vaikui gimus, svarbu užtikrinti, kad jis jaustųsi taip pat gerai ir saugiai. Todėl naujagimiams beveik visada uždedamos vaikiškos kepurės. Kai kurie pediatrai, pavyzdžiui, JAV Pediatrijos akademijos atstovas Howardas Reinste..
Plačiau
(0) komentarai.
Maudytis galima ne visada Įsitikinkite, ar telkinio vanduo ne per šaltas vaikui. Kūdikis maždaug iki vienerių metų negali reguliuoti savo kūno temperatūros, todėl sušalti gali labai greitai. Kūdikio maudynėms ežere ar jūroje tinka tik itin šiltas vanduo. Tuomet vaikui galima leisti vandenyje pažaisti bent kelias minutes. Jei vanduo šiek tiek per vėsus ir jums, nemaudykite ir savo vaiko. Amerikos pediatrijos akademijos gydytojas Howardas Reinsteinas pataria vaiko maudynėms išrinkti ramią, atokesnę vietą. Vanduo turėtų būti kiek įmanoma švaresnis, be to, svarbu kūdi..
Plačiau
(0) komentarai.